Strona główna
Pielęgnacja
Tutaj jesteś

Jak pielęgnować skórę atopową?

29 czerwca 2022 skóra atopowa

W obecnych czasach coraz więcej osób zmaga się z problemami ze skórą atopową. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat pielęgnacji tego rodzaju skóry.

Krótkie kąpiele

W przypadku posiadania skóry atopowej niezwykle istotne są krótkie kąpiele. Dzięki nim możliwe jest skuteczne pozbycie się martwego naskórka, ale także alergenów oraz czynników mających drażniący wpływ na skórę. Temperatura wody do mycia powinna mieć od trzydziestu czterech do trzydziestu siedmiu stopni Celsjusza. Dzięki temu będzie ciepła, ale nie gorąca. Kąpiel i mycie twarzy powinno też trwać dość krótko, aby nadmiernie nie podrażniać skóry.

Stosowanie emolientów

Kolejną istotną kwestią podczas pielęgnacji skóry atopowej jest stosowanie na co dzień emolientów, które są bardzo pomocne. Emolienty wpływają na odpowiednie natłuszczenie skóry poprzez tworzenie ochronnej warstwy. Kosmetyki tego rodzaju mają również działanie zmiękczające naskórek, dzięki czemu możliwe jest efektywne łagodzenie podrażnień skórnych. Oprócz emolientów warto również stosować inne kosmetyki pielęgnujące skórę, takie jak na przykład humektanty.

Eliminacja stresu

Atopowe zapalenie skóry twarzy wymaga również pewnej zmiany stylu życia. W przypadku zmagania się z tego rodzaju problemami warto ograniczyć stres oraz spróbować go wyeliminować ze swojego codziennego funkcjonowania. Stresujący styl życia może powodować nasilenie zmian zapalnych na skórze, dlatego polecane jest spokojne spędzanie czasu, wypoczynek, regeneracja, a także odpowiednia ilość snu.

Unikanie detergentów

W przypadku posiadania skóry atopowej powinno się również unikać stosowania różnego rodzaju detergentów. Silne środki chemiczne mogą wpływać na nasilenie zmian oraz zaostrzenie choroby. Czyszczenie domu z wykorzystaniem środków chemicznych powinno się odbywać w specjalnych rękawicach ochronnych. Warto również unikać wdychania chemicznych oparów. Polecane jest stosowanie naturalnych środków czyszczących, które nie wywierają negatywnego wpływu na stan skóry.

Łagodne szampony

Skóra atopowa wymaga specjalnej pielęgnacji, dlatego warto w odpowiedni sposób dobierać kosmetyki. W przypadku oczyszczania skóry głowy doskonale sprawdzą się łagodne szampony, w których nie znajdują się niekorzystne oraz silnie działające substancje, takie jak parabeny lub SLS. Mogą one wpływać na nadmierne podrażnienie skóry głowy, dlatego powinno się stosować produkty z naturalnym składem. Doskonale sprawdzają się szampony bez SLS oraz SLES.

Kremy z filtrem

Wśród najważniejszych aspektów pielęgnacji skóry atopowej można także wskazać stosowanie kremów z filtrami. Dzięki stosowaniu kremów z filtrami niwelowany jest niekorzystny wpływ promieniowania słonecznego na skórę twarzy. Promieniowanie słoneczne naraża skórę atopową na podrażnienia oraz osłabienie warstwy lipidowej naskórka. Dlatego stosowanie kremów z filtrem jest niezbędnym aspektem codziennej pielęgnacji podczas lata. Kremy z filtrem stanowią także doskonałą ochroną przed nowotworami skóry.

Kamienie w biżuterii

Redakcja zawodowokobieta.pl

Redakcja zawodowokobieta.pl stawia sobie za cel inspirowanie czytelników do świadomego dbania o siebie, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Nasze artykuły są dedykowane wszystkim, którzy pragną poczuć się pewnie i pięknie w swojej skórze, jednocześnie czerpiąc radość z życia i eksplorując nowe możliwości rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kosmetyki na trądzik dla nastolatków
skóra atopowa
sucha skóra jak nawilżyć

Jesteś zainteresowany reklamą?

sucha skóra jak nawilżyć