Strona główna
Pielęgnacja
Tutaj jesteś

Jak nawilżyć suchą skórę na twarzy?

29 czerwca 2022 sucha skóra jak nawilżyć


W obecnych czasach wiele osób zmaga się z nadmiernie suchą skórą na twarzy. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat najlepszych sposobów na jej nawilżenie, które w pozytywny sposób wpłyną na stan skóry.

Kolejność pielęgnacji

W przypadku chęci nawilżenia suchej skóry na twarzy warto przede wszystkim zwrócić uwagę na odpowiednią kolejność pielęgnacji. Jeśli na co dzień wykonywany jest makijaż to bardzo ważnym aspektem jest jego zmywanie. Nie można pozostawiać makijażu na noc, ponieważ może to mieć niekorzystny wpływ na stan skóry. Po umyciu twarzy powinno się ją wytrzeć suchym ręcznikiem. Następnie zastosować tonik w celu przywrócenia skórze optymalnego pH. Możliwe jest także zastosowanie specjalnego serum do twarzy o właściwościach nawilżających.

Żel do mycia twarzy

Podczas mycia skóry na twarzy bardzo istotne jest zastosowanie odpowiednich produktów. Wśród nich wymienia się przede wszystkim produkty oczyszczające, które można stworzyć samodzielnie w domu. Naturalny żel do mycia twarzy idealnie sprawdzi się podczas codziennej pielęgnacji. Można go stworzyć ze zmielonego siemienia lnianego, oleju lnianego, a także wody. Powstałą mieszanką powinno się regularnie przemywać twarz, a na pewno w skuteczny sposób zwiększy się jej poziom nawilżenia.

Zastosowanie aloesu

„Sucha skóra jak nawilżyć?” to pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet zmagających się z suchością skóry twarzy. W tym przypadku warto wykorzystać również aloes oraz jego dobroczynne właściwości nawilżające. Aloes w skuteczny sposób wiąże cząsteczki wody oraz zapobiega jej odwadnianiu. Oprócz tego ma również właściwości kojące, dlatego jest odpowiednim produktem do stosowania na twarz. Doskonale radzi sobie z podrażnieniami oraz sprawia, że skóra nabiera zdrowego wyglądu. Aloes można stosować na przykład w formie serum nawilżającego, zarówno rano, jak i na noc.

Maseczka na twarz

Doskonałym sposobem na nawilżenie skóry na twarzy będzie także zastosowanie maseczki nawilżającej. W sprzedaży dostępne są gotowe maseczki na twarz, jednak produkt ten również można przygotować w sposób samodzielny. Szczególnie polecane są domowe maseczki na bazie awokado, które mają właściwości odżywiające oraz nawilżające. W celu przygotowania takiej maseczki należy połączyć owoc awokado z jogurtem naturalnym oraz miodem. Powstałą maseczkę należy nakładać na twarz oraz trzymać około piętnastu minut, a następnie zmyć. Powinna dać bardzo dobre efekty nawilżenia skóry na twarzy, zwłaszcza jeśli będzie stosowana w sposób regularny.

Dieta i nawodnienie

Sucha skóra na twarzy wymaga również odpowiedniego nawodnienia od wewnątrz. Dlatego warto zadbać o to, aby na co dzień wypijać około dwóch litrów wody. Najlepiej pić wodę w sposób regularny przez cały dzień, ponieważ wtedy jej działanie będzie najefektywniejsze. Oprócz tego warto również zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę, w której znajdą się wszelkie niezbędne dla skóry substancje odżywcze, takie jak na przykład witaminy z grupy B. Mają one pozytywny wpływ na stan skóry oraz wspomagają jej regenerację.

Redakcja zawodowokobieta.pl

Redakcja zawodowokobieta.pl stawia sobie za cel inspirowanie czytelników do świadomego dbania o siebie, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Nasze artykuły są dedykowane wszystkim, którzy pragną poczuć się pewnie i pięknie w swojej skórze, jednocześnie czerpiąc radość z życia i eksplorując nowe możliwości rozwoju osobistego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kosmetyki na trądzik dla nastolatków
skóra atopowa
sucha skóra jak nawilżyć

Jesteś zainteresowany reklamą?

sucha skóra jak nawilżyć