ŻYCIE

ZGAŚ TEGO GRATA, USŁYSZAŁAM. CZY W LUDZIACH MUSI BYĆ TYLE EMPATII?

I spotkała kobieta upierdliwego dziada. Chyba tak powinnam zacząć bo to brzmi jak dowcip, ale nim nie jest. Więc posłuchajcie od początku.

Pogoda na koniec wakacji zrobiła się po prostu wyśmienita. Jest tak gorąco, że w mieszkaniu ciężko wytrzymać, a wszystkie place zabaw są jak rozgrzane patelnie😂. Po prostu zero zadaszenia, albo drzew  dających cień. Do tego wszystkiego dzieci bardziej marudne. Pomyślałam zatem, jak dobrze, że w pobliżu Nas jest las, a w nim duży plac zabaw. Podjadę samochodem i przyjemnie z dziećmi spędzę czas. A Maja chociaż wybiega się z dziećmi.

I trafiła kobieta na dziada😊 Zaparkowałam na pobliskim parkingu, wysiadam z auta, aby wyjąć wózek, a w tym czasie dzieci siedzą w chłodnym samochodzie z włączoną klimatyzacją. I raptem słyszę: ZGAŚ TEGO GRATA!!! Patrzę w górę, a tam starszy Pan wymachujący rękoma i wykrzykujący, że zakłócam mu spokój. Dalej słyszę- nie widzisz, że mam otwarty balkon? Telewizję oglądam. No litości pomyślałam, przecież widzi chłopina, że wyciągam wózek i oporządzam dzieci. Jednak to nic nie zmienia. Nawet moje tłumaczenie, że przecież wyciągnę wózek i gaszę silnik NIC NIE ZMIENIŁO. Pan jeszcze kilkukrotnie krzyczał, abym zgasiła grata bo on odpoczywa. Nie w smak było mi wdawać się z chłopiną w dyskusję bo pomyślałam, że jeszcze mi opony poprzebija celowo. Ale na szczęści na krzyku się skończyło.

I tak sobie myślę skąd w ludziach tyle empatii, braku zrozumienia i agresji? Przecież cała ta sytuacja trwała może z 1 minutę. Czy starsi ludzie zapomnieli jak to jest mieć małe dzieci i chcieć dla nich jak najlepiej? Zamiast porozmawiać normalnie nawet o pogodzie to musi być od razu taki niemiły? Przecież o wiele przyjemniej byłoby wymienić się uśmiechami.Dlaczego ludzie zamiast się integrować, odpychają od siebie?

Zawsze wpajam Mai, że trzeba być uprzejmym i pomocnym nawet jeśli, niekoniecznie ta druga osoba jest do nas przyjaźnie nastawiona. Zawsze powtarzam, trzeba być lepszym!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: