ŻYCIE

Wszystko będzie dobrze. Łykasz jak młody pelikan?

Wszystko będzie dobrze tylko zrób jak Ci mówię. No własnie człowiek już jako małe dziecko kierowany jest przez innych ludzi. I to jest jak najbardziej zrozumiałe. Małe dziecko nie poradzi sobie bez opieki. Często słyszałaś pewnie co robić w jaką stronę iść, co wybrać z czego zrezygnować, żeby wszystko było dobrze. Wzorowałaś się na starszym rodzeństwie, znajomych, rodzicach, dziadkach. Jednak w pewnym wieku przychodzi taki moment kiedy sama chcesz podejmować decyzje. Kiedy czujesz, że słuchanie samej siebie jest najbardziej skutecznym planem na to, żeby było dobrze.

Zrób jak ci mówię- zobaczysz wszystko będzie dobrze.

Na swojej drodze życia nie trudno spotkać ludzi, którzy teoretycznie pragną dobrze ci doradzić. Nie brakuje osób, które nawet bezinteresownie niosą Ci cała masę najlepszych rad, które gdzieś tam u nich w życiu się sprawdziły i były najlepsze.

I tak np. nierzadko zdarza się tak, że kiedy ktoś trenuje, to namawia Cię, a delikatnie mówiąc zachęca do robienia tego co on. Zacznij ćwiczyć zobaczysz, że się wkręcisz. Będzie dobrze. Te zakwasy, te endorfiny. Zostaw te swoje tańce, albo godziny przy książkach to jest słabe siłownia jest lepsza. Mówię ci, wkręcisz się. Tak będzie dla Ciebie lepiej.

Inna sytuacja. Wychowujesz dziecko, jako matka starasz się robić to jak najlepiej potrafisz. I raptem przychodzi taki okres, w którym dziecko jest zbuntowane i trudno Ci je ogarnąć. Ale to nic są przecież „matki złote rady”, one zawsze dawały radę. Na wszystko jest sposób. „Ja sobie nie dałam w kaszę dmuchać, moje dziecko tylko spróbowałoby tak zrobić, ja wychowałam dzieci i żadne tak nie robiło. Mówię ci zrób tak, to zawsze działa. Wszystko będzie na pewno dobrze, tylko nie daj sobie wejść na głowę”.

Stoisz przed wyborem zakupu auta, z kim się nie spotkasz i zapytasz o radę albo o opinie o jego aucie, słyszysz mój jest naprawdę niezawodny. Polecam Ci go będziesz zadowolony. Będzie dobrze jak przekonasz się do tego auta.

Nie wszystko będzie dobre dla Ciebie

Moim zdaniem nie ma rzeczy, która byłaby dobra dla wszystkich. Nie ma uniwersalnych rzeczy, które pasowałyby każdemu. Nie każdy człowiek jest taki sam, a co za tym idzie nie każdy ma takie same zamiłowania. Ambicje i przebyte doświadczenia innych osób nie są dla mnie wyznacznikiem, którego się trzymam. Przecież nie każdy czuje się dobrze np. w jeansach z wysokim stanem. Nie każdy szuka samochodu, który odpowiada twojemu znajomemu. Nie każdy zna twoje dziecko tj. ty sama. Jeśli słyszę słowa „każdy tak robi i jest dobrze”. Zrób też tak na pewno będzie dobrze” Chcę się odwrócić na pięcie i uciec.

Oczywiście każdy może mieć swoje typy sprawdzonych produktów, sposobów. Jednak piękne jest to, że każdy z nas jest inny i nie na każdego ta złota rada podziała. Gdybyśmy mieli słuchać rad wszystkich ludzi to nie starczyłoby nam życia, pieniędzy i siły by ciągle robić coś innego, próbować, albo kupować stale nowe produkty.

Nie wszyscy chcą twojego dobra

Nie wierzę w to, że wszyscy chcą dla nas dobrze. Często ludzie na pozór mówią kup to co ja, chcą tym samym uzależnić nas od siebie od swoich przekonań od swoich złotych rad. Chcą żebyś czuła, że tylko ich pomoc i zdanie będzie się dla Ciebie liczyło najbardziej. „Jak to nie odpowiada Ci ten produkt”? „Jak to siłownia Ci się nie podoba, nie widzisz efektów. Źle to robisz. Będzie dobrze jak ja ci pokażę.” Nie chłoń wszystkiego jak gąbka wodę. Nie w każdej rzeczy musisz czuć się dobrze. Nie wszystko musisz robić tak jak inni, nie we wszystko musisz się angażować. Ktoś lubi ćwiczyć ty lubisz czytać. Masz swoje pasje i zamiłowania. Jesteś sobą i masz swoje zdanie.

Dodatkowo warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka część osób przyzna się do tego, że to co kupiła lub stosuje, albo praktykuje nie do końca się jej podoba? Nie przyniosło zamierzonych efektów. Nie sprawdziło się. Kupiła to nie rzadko za spore pieniądze, kosztowało wiele nerwów, głupio jest zatem powiedzieć, że nie spełnia oczekiwań. Czyż nie?

Jest jeszcze w tym wszystkim taka strona medalu jak zazdrość ludzka. Dlaczego miałabym powiedzieć jej, że np. ubrania z tego sklepu po praniu się skurczą i nie warto wydawać na nie kasy. Ja straciłam. Niech ona tez straci.

Wszystko będzie dobrze kiedy usłyszysz siebie.

Dobrze jest wysłuchać czyiś rad i tego co do powiedzenia mają inni ludzie. Cennym jest dar posiadania osób, które chcą pomóc i osób do których możesz zwrócić się o pomoc. Jakakolwiek by ta pomoc nie była. Jednak w moim przekonaniu najcenniejszym jest to, żeby słuchać samej siebie. Nikt tak jak my sami nie zna naszych oczekiwań. Wszyscy mamy inne wymagania, zamiłowania inne podejście do rzeczy. Stąd ważne jest to, żeby tych wszystkie złotych rad wysłuchać, analizować i podejmować decyzje zgodnie z sobą samym. Czy stanie się coś złego jeśli nie zrobisz tj. inni ci mówili? Czy jeśli podjęta decyzja będzie twoją, a nie kogoś to nie będzie dobrze?

W życiu jak dla mnie ważne jest to, żeby potrafić wysłuchać tego co do powiedzenia mają inni ludzie, jednak ostatecznie słuchać samego siebie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: