ŻYCIE

Szybkie loki. Czyli jak zakręcić włosy przez noc – mój sposób.

„Mam proste włosy, a wolałabym loki, albo chociaż lekko podkręcone”

„Mam włosy zakręcone jak „makaron”. Fajnie mają dziewczyny z prostymi włosami. Nie męczą się tyle z prostownicą”

Tak było jest i będzie.

Pewnie każda z nas nie raz słyszała te słowa, nawet wypowiadała.

Kobiety zawsze będą dążyły do poprawy swojego wizerunku. Nudzą nam się proste włosy, nudzą nam się fale, krótkie włosy, długie. Często podoba nam się fryzura innych dziewczyn i chciałabyś wyglądać podobnie. Najlepiej by było mieć magiczną różdżkę i tak sobie zmieniać fryzurę wg. gustu. Też bym tak chciała. Jednego dnia obciąć, ale jeśli by mi się nie podobało to od razu wyczarować długie.

Szybka fryzura do pracy, na co dzień, dla leniwych, zapracowanych, dla każdego!

Z natury mam włosy proste jak przysłowiowy drut:) Nie muszę używać prostownicy. Lokówkę mam. Ale czy używam? Używałam, kiedy nie miałam dzieci. Teraz? Ciężka sprawa. Czeka na lepszy czas. Brak czasu.

Ale chęci nadal te same. Nie lubię rezygnować z czegoś co mi się podoba. Lubię loki, ale na stałe zadowolona jestem z prostych włosów. No i powiedzcie czy to nie skomplikowane?

Dlatego najskuteczniejszym sposobem na szybkie loki u mnie jest zakręcenie włosów przez noc. Tak na prawdę włosy same się kręcą, kiedy ja smacznie śpię. Czy jest to wygodna forma? Dla mnie tak. Nie czuję dyskomfortu. Ale widzę rano efekt. Przy odpowiednim, dowolnym upięciu możesz stworzyć szybką i fajną fryzurę do pracy, na co dzień, na każdą okazję.

Jak zakręcić włosy przez noc?

POTRZEBUJEMY:

  • wypełniacz do koka,
  • gumka do włosów,
  • pianka (ewentualnie ja nie używam).

Ja najczęściej robię to po umyciu włosów. Na prawie suchych włosach robimy kucyka na wysokości takiej by wygodnie było nam w nocy spać. Ja upinam włosy nisko. Na kucyka nakładam piankę do włosów (rzadko), przekładam włosy z kucyka przez otwór w wypełniaczu i zawijam w koka. Z tak zakręconymi włosami kładę się spać. Kolejnego dnia po zdjęciu wypełniacza włosy lakieruje dla utrzymania dłuższego efektu fal.

Możesz też fale trochę roztrzepać. To już kwestia indywidualnych upodobań.

loki na noc


fale przez noc

szybka fryzura do pracy

Jak dla mnie tak skręcone przez noc włosy wyglądają efektownie nie tylko rozpuszczone, ale i stanowią podstawę do wykonania wielu innych fryzur. Bardzo lubię robić kucyka nieco wyżej upiętego z efektem takich fal. Włosy wyglądają wtedy na gęstsze, a cała fryzura jest efektowna.

Proste? Proste, prawda?

Koniecznie podziel się w komentarzu jak wyszły?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: