suche dłonie
ŻYCIE

Suche dłonie zimą.Jak sobie z nimi radzę?Mój zestaw.

Każda z nas marzy, żeby mieć miękkie i zadbane dłonie. I zapewne nie tylko ja mam z tym problem. Niestety zima jest taką pora roku, w której jesteśmy szczególnie narażone na uszkodzenia. Niskie temperatury, brak rękawiczek na zewnątrz, częste mycie dłoni i nieodpowiednia ochrona albo jej zupełny brak.

Wiem coś o tym. Jak tylko przychodzi zima i robi się chłodniej na dworze, skóra na dłoniach robi się szorstka i popękana. Kiedyś myślałam, że zwykłe kremy z drogerii mi pomogą. Zmieniałam, testowałam i nic z tego. Spałam nawet w rękawiczkach. Stosowałam maseczki, albo kremy z dużą zawartością mocznika. U mnie to się nie sprawdziło. Każdorazowo kiedy zakładałam rajstopy musiałam tuż przed, smarować dłonie, żeby ich nie pozaciągać. Na zimę chowałam obrączkę do pudełka, bo skóra pod nią była popękana, swędziało i piekło.

Suche dłonie zimą- jak sobie z nimi radzę?

KREM OCHRONNY NA SUCHĄ SKÓRĘ

DEXERYL– poleciła mi go Pani dermatolog. Znajduje swoje główne zastosowanie w zwalczaniu dolegliwości z nadmiernie przesuszoną skórą. Jego skład (m.in glicerol,wazelina biła, parafina ciekła), przywraca odpowiedni poziom nawilżenia i przyśpiesza regenerację. U mnie sprawdza się doskonale. Krem zalecany jest do użytku zewnętrznego, do 6 razy na dobę. Ja stosuje góra 3 razy i efekty są odczuwalne. Jego koszt nie jest, aż tak duży patrząc na skuteczność i ceny innych kremów dostępnych w drogeriach. Szczególnie jeśli zwrócimy uwagę na gramaturę. Krem stosuje także na suche dłonie u mojej prawie 5 letniej córki. Jak dla nas super.

krem na suche dłonie

SUCHE DŁONIE- MAŚĆ Z WITAMINĄ „A”

Najzwyklejsza maść z witaminą „A” do kupienia w aptece. Na pewno słyszałaś o jej doskonałym wpływie na skórę. Do całkiem niedawna jakoś nie byłam do niej przekonana. Możliwe nawet, że przez jej koszt. Często wyznajemy tą metodę, że droższe znaczy lepsze. Jednak w tym przypadku przekonałam się, że tak właśnie nie jest. Jej cena jest niska, a efekty wymierne. Zapewnia nawilżenie i regenerację skóry. Dla mnie must have na suche dłonie zimą. Stosuję ją głownie na noc.

BIAŁY JELEŃ- POMOC DLA SUCHYCH DŁONI

Hipoalergiczne mydło do rąk i płyn do mycia naczyń. To mój zestaw jeśli chodzi o markę Biały Jeleń. Nie wiem czy jest ci znana. Jeśli nie to szczególnie Ci ją polecam. Mimo tego, że mydło i płyn nie pienią się jakość mega mocno, łagodzą i pielęgnują skórę. Zawartość naturalnych składników przy dłuższym stosowaniu przyczynia się do zdrowego stanu skóry. Dla suchych dłoni jak znalazł.

suche dłonie

Rękawiczki ochronne jako pomoc na suche dłonie nie tylko zimą

Kiedyś nie wyobrażałam sobie myć podłogi w rękawicach. Jednak dziś widzę jaka jest różnica i komfort kiedy nic nie piecze ani nie swędzi. Dlatego ja przekonałam się do ich używania i was też zachęcam.

Jeśli twoje dłonie tj. moje potrzebują pomocy, a wszelkie kremy zawodzą. Zachęcam Cię do wypróbowania mojego zestawu na suche dłonie zimą. Może i dla Ciebie okaże się być niezawodny.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: