ŻYCIE

STROIK WIELKANOCNY. JAJKA W ROLI GŁÓWNEJ.

STROIK WIELKANOCNY

Szykowanie najróżniejszych ozdób i przystrajanie wnętrza sprawia mi bardzo dużo przyjemności. Uwielbiam detalami wypełniać swoje mieszkanie. Nawet niewielka zmiana daje mi mnóstwo radości. W tym roku myślałam, że już nic takiego nie zrobię. Nie mam przecież czasu. Dwójka dzieci, planowanie zakupów przedświątecznych, uprzątnięcie mieszkania. A jednak. W przedszkolu, do którego chodzi Maja został ogłoszony konkurs na stroik wielkanocny. Zatem i my wzięliśmy się do pracy.

JAJKA WIELKANOCNE

Poniżej instrukcja. Jest to dość proste do wykonania, a całkiem efektowne. Oczywiście możecie ozdobić jajko po swojemu, opcji jest mnóstwo. Grunt to wyobraźnia.

Jajka do stroika wielkanocnego- co potrzebujemy:

  • Styropianowe jajko,
  • klej,
  • nożyczki,
  • sznurek jutowy,
  • szpileczka,
  • wstążka, wata lub inne ozdoby.
jajka ze sznurka jutowego
stroik wielkanocny

JAJKA ZE SZNURKA DO STROIKA WIELKANOCNEGO- WYKONANIE

Na węższy czubek jajka nakładamy klej. Przykładamy sznurek jutowy i wbijamy szpilkę. Kiedy góra już trochę przyschnie warstwami smarujemy resztę jajka i ciasno obwijamy sznurek, nie zostawiając przestrzeni między jednym, a drugim sznurkiem (tak by nie było widać białego styropianu). Klej jest biały, ale po zaschnięciu nie będzie go widać. Kiedy całe jajko jest obłożone sznurkiem, od spodu także wbijamy szpilkę. Na koniec po wyschnięciu, stroimy w dowolny sposób.


STROIK WIELKANOCNY

STROIK WIELKANOCNY – MÓJ POMYSŁ

STROIK WIELKANOCNY
STROIK WIELKANOCNY

A oto co powstało ze zrobionych u nas jajek. Jak wam się podoba? Jeśli również zdecydujecie się wykonać coś takiego, koniecznie się pochwalcie efektami. Powodzenia

A jeśli oprócz inspiracji na stroik wielkanocny szukacie propozycji na ciasto wielkanocne TU znajdziecie moje wykonanie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: