ŻYCIE

PRZEWIJAK W MAŁYM MIESZKANIU. JAK GO URZĄDZIĆ?

Małe mieszkanie często sprawia przyszłym rodziców problem z rozmieszczeniem wszystkich akcesoriów niezbędnych dla niemowlaka. Dziś pokaże wam jak ja poradziłam sobie z tym problemem.

Przewijak w małym mieszkaniu- jaki wybrać?

Etap planowania i urządzania kącika dla dziecka zaczyna się już tak naprawdę w ciąży. Wtedy też chciałam, aby moje dziecko miało wszystko co najlepsze, a w swoim pokoju czuło się jak w królestwie. Codziennie w sklepach widuje się tyle pięknych gadżetów i akcesoriów. W filmach widać jak pięknie urządzone są pokoje dla dzieci. I ja też tak chciałam. Jednak wraz z postępem ciąży zaczęłam uświadamiać sobie, że najzwyczajniej w świecie w moim mieszkaniu brakuje na to wszystko miejsca.

SZYBKA DEDUKCJA- ŁATWY WYBÓR

Przewijak jest rzeczą niezwykle ważna w pielęgnacji niemowlaka. Chyba można nawet powiedzieć, że zaraz po łóżeczku najważniejszą:) Na rynku dostępnych jest dużo różnych ofert z przewijakami. Ja swoją uwagę skupiłam na przewijaku wolnostojącym, albo przewijaku usztywnianym na łóżeczko. Biorąc pod uwagę moje małe mieszkanie wybrałam oczywiście tę drugą opcję. I nie oszukam was mówiąc, że długo się zastanawiałam bo tak nie było. Przewijak wolnostojący musiałby stać obok łóżka Mai w pokoju dziewczyn, a tam nie ma miejsca ponieważ wcześniej był to nasz pokój i stoi tam biurko z komputerem. Idąc dalej pomyślałam, że przecież można by biurko wyrzucić i korzystać tylko z laptopa. Ale szybko doszłam do wniosku, że to niemożliwe bo jak tylko Nadia wyrośnie z łóżka dostawnego, na miejsce biurka wejdzie łóżeczko. I taką drogą dedukcji odrzuciłam przewijak wolnostojący.

PRZEWIJAK USZTYWNIANY- PRZEWIJAK NA PRALCE

Skoro łóżeczko Nadii jest dostawne i stoi obok mojego łóżka, jedna strona jest otwarta, to gdzie umieścić przewijak? Wtedy wpadłam na pomysł, że będzie to łazienka:) Przewijak umieściłam na pralce. I uważam, że był to strzał w dziesiątkę.

Przewijak w małym mieszkaniu: łazienka- zalety

Wybór przewijaka usztywnianego i umiejscowienie przewijaka na pralce naprawdę dobrze się sprawdził. Ja urządziłam ten kącik sami zobaczcie jak.

przewijak na pralce
przewijak w małym mieszkaniu
przewijak gdzie
jaki przewijak wybrać
gdzie przewijak
gdzie przewijak

Od pierwszych chwil Nadii w domu zaczęłam utwierdzać się w przekonaniu, że była to dobra decyzja. Co składa się na moje przekonanie? Cała lista zalet poniżej. Zobaczcie sami.

  • zajmuje mało miejsca,
  • ciepłe miejsce do przewijania dzięki kaloryferowi,
  • pozwala mamie na wykonanie porannej toalety kiedy pozostali domownicy śpią,
  • zabawki na kaloryferze skupiają uwagę dziecka,
  • kącik zabaw dla dziecka wspomaga jego rozwój poprzez obracanie się na różne strony,
  • szybki dostęp do sanitariów,
  • łatwa kąpiel (nie muszę po kąpieli przenosić Nadii do innego pomieszczenia aby ją osuszyć itd.),
  • pozwala na swobodne przepranie plam tuż po ubrudzeniu.

Myślę, że lista ta może wzrosnąć u każdego inaczej w zależności od tego w towarzystwie jakich elementów wyposażenia łazienki przewijak będzie się znajdował. Nie mniej jednak ja jestem zadowolona z mojego umiejscowienia i polecam serdecznie wszystkim, którzy tak jak ja borykają się z problemem nieumiejscowienia przewijaka w małym mieszkaniu, cenią sobie prostotę i łatwość.

Jeden Komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: