ŻYCIE

Połóg. 4 rzeczy, które ułatwiły mi życie.

Nie jestem gadżeciarką. Zazwyczaj nie lubię kupować rzeczy z założeniem, że może kiedyś mi się przydadzą. Jeśli chodzi o macierzyństwo to kupuję na bieżąco. Nie mam w szufladzie zapasu 100 maści i kremów. Po prostu kupuje jak się skończy.

Dziś powiem wam co mi naprawdę ułatwiło życie w okresie połogu. Kupisz to za nieduże pieniądze, albo może nawet posiadasz w domu.

Połóg jak sobie ułatwić

ROGAL, FASOLKA DO KARMIENIA W CZASIE POŁOGU

Ja korzystałam dokładnie z takiego.

Rogal

Idealne rozwiązanie kiedy dziecko wisi non stop na piersi, butli. Spokojnie zakładasz na wysokości tali i nie masz wysiłku, żeby trzymać dziecko. Ułatwia prawidłowe ułożenie dziecka podczas karmienia. Dzięki rogalowi możesz swobodnie rozluźnić ręce i odciążyć kręgosłup.

Jest także pomocny jeśli karmisz butelką nie tylko dla matki, ale i ojca. Ułatwia mu przybranie odpowiedniej pozycji.

Dodatkowo kiedy podczas połogu nie masz sił nosić dziecka cały czas na ręku, a bywają takie chwile, że dziecko chce być tylko przy mamie, doskonale posłuży jako utulacz.

Rogal ze względu na swój kształt „półokrąg” służył mi również jako podkładka pod pupę. Siadanie na niego sprawiało, że szwy nie ciągnęły.

2. Kółko do pływania w czasie połogu

Właśnie tak. To nie pomyłka. Miałam je ze sobą w szpitalu po obu porodach. Służyło jako podkładka pod pupę. Było genialne jeśli chodzi o siadanie z naciętym kroczem.

Koszt < 10 zł.

3. Podnóżek w okresie połogu

Kiedy karmisz, stopy unosisz do góry na palcach. O ile łatwiej Ci będzie jeśli postawisz stopy na podnóżku. Warto go kupić bo na pewno posłuży ci przez najbliższe 5, a może więcej lat. Chociażby na czas kiedy twoje dziecko samo nie sięgnie do zlewu. Ja swój kupiłam w ikea. Tu kupisz podobny produkt.

Koszt< 20 zł.

4. Piłka do ćwiczeń w okresie połogu

piłka w okresie połogu

Niestety moje dziecko od urodzenia było dzieckiem wymagającym bliskości, a co za tym idzie nie zasypiała sama w łóżeczku. Każda drzemka to bujanie na rękach. Piłka była do tego doskonała. Wyobraźcie sobie siedzieć i kołysać czy stać i kołysać?

Koszt do 30 zł.

Oczywiście nie da się jeszcze zapomnieć i pominąć masy poduszek pod plecy, żeby można się było swobodnie oprzeć podczas karmienia, ale zakładam, że to w każdym domu się znajdzie.

Tak to wyglądało w moim przypadku. Lista jest otwarta. Będzie mi miło jak zostawisz po sobie ślad.

A jeśli wpis był dla ciebie przydatny możesz podzielić się nim z innymi i polubić moja stronę na FB.

%d bloggers like this: