DZIECI

Obudź w sobie wspomnienia. Najpiękniejsze piosenki Disney’a.

To były czasy. Kiedy na bajki czekało się z niecierpliwością. Kiedy ktoś ze znajomych albo rodziny wypożyczył kasetę VHS i urządzano seans bajkowy. Ile emocji wzbudzało takie oczekiwanie na obejrzenie przygód swoich ulubionych bohaterów.

Każdemu z was znany na pewno jest też niebieski ekran i pojawiający się na nim bajecznie piękny zamek. Nawet nie wiem ile razy mówiłam przy tym łałłłłłł. Ile razy chciałam wcielić się w rolę tych pięknych księżniczek. Ile inspiracji do zabawy mi dawały.

Ostatnio byłam z dziećmi na zamkniętym placu zabaw. Jego wnętrze też było bajkowe. Na ścianach postacie z bajek Disney’a. Mała Syrenka, Kopciuszek, Król Lew, Alladyn, Królewna Śnieżka, Mulan, Dżasmina…..Maja była zachwycona. Tym bardziej, że po 3 roku życia zaczęła poznawać bajki Disney’a. Był nawet taki intensywny etap w jej rozwoju, że jaką bajkę obejrzała taką księżniczką chciała być.

I co było w tym bajkowym świecie niezwykłego dla mnie jako rodzica? Piosenki. Muzyka z tych pięknych bajek, która dodatkowo przeniosła nas w magiczny świat. Świat dziecka. Zaczęłam śpiewać i mruczeć pod nosem. Wspomnienia wróciły. Takiego beztroskiego, wolno płynącego dzieciństwa. Tych wszystkich marzeń. Pragnień bycia Pocahontas. Emocji współczucia, kiedy zły Skaza zorganizował zasadzkę na Mufasę. Szczęśliwych finałów i łez.

Zapraszam na chwilę emocji i wspomnień.

  1. Pokahontas – Kolorowy Wiatr



2. Król LewMiłość rośnie wokół nas

3. Mała SyrenkaCałują ją

4. Śpiąca KrólewnaZnam ze snu

5. Król LewHakuna Matata

6. Królewna śnieżkaI’m Wishing / One Song – Polish 1938 (lyrics & translation)

Teraz czas na Was? Ruszyły wspomnienia? Dodacie coś? Będzie mi miło jeśli dodasz komentarz. A jeśli chcesz w kimś obudzić emocje tak samo jak obudziły się w tobie- podziel się tym wpisem.

Jeden Komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: