ŻYCIE

Nigdy nie wiesz czy kolejnego dnia otrzymasz znowu swoje 86400 sekund.

1 doba = 24 godziny = 1 440 minut = 86 400 sekund.

Tak własnie wygląda to co każdy z nas dostaje codziennie od życia.

Najcenniejsza waluta

Euro, dolary, ruble, złotówki, peso, korona frank to wszystko są przykłady walut, które obowiązują w różnych krajach. W których otrzymujemy zapłatę za pracę, którymi płacimy na co dzień w sklepie, to skarb, który jest dla niejednych najcenniejszym co posiadają.

Jedni zarabiają więcej inni mniej. Bywa, że ten który pracuje cały dzień zarobi mniej niż ten, który pracował godzinę. Jedni wydają ją z lekka ręką inni oszczędzają latami by kupić coś większego. Niektórzy ryzykują swoim życiem, innym przychodzi to z lekką ręką.

Która z walut jest najcenniejsza? Tu pojawiłoby się wiele różnych odpowiedzi: to zależy w jakim kraju jesteśmy, ile za nią dostaniemy, nie ma takiej, itd.

A jednaj jest jednak waluta, która w każdym miejscu na świecie stoi po tyle samo, która jest najcenniejsza i którą każdy z nas otrzymuje w takiej samej ilości. Tą waluta jest czas.

Czas to pieniądz

Każdego dnia budzisz się z taką samym prezentem jaki daje Ci życie. A co najpiękniejsze wszyscy jesteśmy traktowani w przydziale tak samo. Nie ważne czy wczoraj pracowałeś 12 godzin czy 4 godziny, nie ważne czy jesteś gruby czy chudy, duży czy mały. Dostajesz tyle co wszyscy.

1 doba = 24 godziny = 1 440 minut = 86 400 sekund.

Tylko od Ciebie zależy w jaki sposób ten prezent wykorzystasz? Od ciebie zależy czy wstaniesz o 7 i będziesz już wymieniał swoją walutę na inne rzeczy czy będziesz spał do 10 i wymieniał ją na sen. Czy o 22 będziesz w 100% zadowolony z tego na co wymieniłeś swoją walutę czy zrezygnowany, że nie wymieniłeś na nic sensownego, nic co mogłoby pozostać w twoich wspomnieniach.

Warto nie zapominać, że jest ona ponad wszystkie inne waluty czyli nawet jeśli byś bardzo chciał nie kupisz jej ponownie. Możesz mieć wszystko inne, ale za pieniądze czasu nie kupisz.

Mało tego, jeśli czas jest najcenniejszą walutą świata, to czy zastanawiałeś się kiedyś jak ważny musisz być, dla kogoś kto Ci go poświęca i ile dla ciebie musi znaczyć ktoś, komu ty go dajesz?

Czas, tj. internet w telefonie nie przejdzie na kolejny miesiąc. To co straciłeś już nie odzyskasz. Zapisało się w przeszłości. Czy na tablicy wspomnień czy straconych chwil? Nie wiem. Sam sobie odpowiedź.

I wiesz co ja myślę, praca jest ważna, pieniądze też, nie robić nic też jest czasem fajnie, jednak nie dajmy się zwariować, wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Nie traćmy tej waluty na rzeczy, które są mniej ważne, bez znaczenia i nic nie wnoszą do naszego życia.

Pamiętajmy, że życie mamy tylko jedno, a czas jest jego największym egzekutorem.. Nigdy nie wiesz czy kolejnego dnia otrzymasz znowu swoje 86400 sekund.

Jeden Komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: