ŻYCIE

Jak usunąć kamień z czajnika i innych przedmiotów. Domowy sposób.

Czasem jest tak, że mamy coś pod ręką, a tego nie widzimy. Szukamy, błądzimy, kupujemy bo myślimy, że skoro zostało stworzone właśnie do takich celów, to na pewno będzie idealne.

Jak usunąć kamień?

Mieszkam w rejonie gdzie woda jest mega twarda. Kamień powstaje we wszystkich możliwych miejscach. Kupowałam, szukałam, czytałam o różnych środkach, które pomogłyby go usunąć. Myłam, wręcz szorowałam, żeby się go pozbyć. I co? Nic. Nic nie przynosiło takiego efektu jak bym sobie życzyła.

Pamiętam jak kiedyś siostra mówiła mi, że ocet działa cuda. Ale nieee. Nie brałam go w ogóle pod uwagę. Wolałam kupować. Sama nie wiem dlaczego. Całkiem możliwe, że reklamy na mnie zadziałały🙈 Aż w końcu przyszedł ten dzień, w którym zdecydowałam się na wypróbowanie octu, aby wyczyścić kamień z czajnika.

Jak usunąć kamień z czajnika. Domowy sposób.

Zaczęliśmy od czajnika. Dacie wiarę, że do czajnika wlewamy tylko wodę przefiltrowaną, a i tak tworzy się kamień? 🙄 A znam osoby, które od zakupu czajnika, nigdy nie musiały się pozbywać kamienia. Raz w miesiącu usuwamy kamień, właśnie przy pomocy octu i efekty są naprawdę wow.

Jak usunąć kamień z czajnika?

Wlewam do czajnika ocet w proporcji 1/3 (ocet do wody). W takiej ilości by kamień, który się w nim znajduje był zakryty. Jeśli czajnik ma dużo kamienia polecam zrobić mieszankę 2/3. Doprowadzam do wrzenia. Pozostawiam przez około 5 minut na wolnym ogniu. Po tym czasie otwieram delikatnie, żeby się nie poparzyć górę czajnika i sprawdzam czy kamień z czajnika został usunięty. Jeśli kamienia w czajniku nie ma wylewam mieszankę. Następnie dwukrotnie przegotowuje w nim wodę i gotowe. Czajnik jak nowy.

jak usunąć kamień z czajnika
jak usunąć kamień z czajnika octem
domowe sposoby na kamień w czajniku
jak usunąć kamień
jak usunąć kamień

Ocet- domowy sposób na kamień z baterii łazienkowej i innych przedmiotów

Pewnego razu mąż użył tego przegotowanego w czajniku octu do usunięcia kamienia z misek psa. Efekty naprawę ogromny. W zasadzie zero kamienia. A mieliśmy już w zamiarze na zająca kupić psu nowe miski. Jednym słowem, zaoszczędziliśmy 😁

Dlatego postanowiłam wypróbować tego samego domowego sposobu, aby usunąć kamień z baterii łazienkowej.

Zobaczcie same jaki był efekt.

jak usunąć kamień z czajnika
Kran przed zastosowaniem octu
Domowy sposób na kamień
Kran po usunięciu kamienia.

Pewnie sporo z was wie o tym rewelacyjnym środku. Ale powiem wam coś lepszego. Ja też widziałam, ale nigdy z niego nie korzystałam.

jak usunąć kamień  z baterii łazienkowej
Jak usunąć kamień

Czasem wydajemy pieniądze na zakup nowych akcesoriów i wyposażenia, albo środków do ich odnowienia, a można po prostu użyć tego co mamy w domu. I w ten sposób niedużym kosztem usunąć kamień z czajnika, z kranu oraz innych przedmiotów domowego użytku, nadając im świeżości.

Jeśli u was też niezbędna jest pomoc w walce z kamieniem, spróbujcie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: