ŻYCIE

JAK NAJTANIEJ WYSŁAĆ UBRANIE? PORÓWNANIE CEN.

Któż z nas chociaż raz nie wysyłał znudzonej już nam odzieży, a przy tym nie miał dylematu w jaki sposób zrobić to najtaniej? Aktualnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo ofert różnych firm. Nikt z nas jednak nie lubi przepłacać szczególnie jeśli chodzi o wysyłkę jednej rzeczy, która warta jest np. 20 zł, a wpłatę za dostawę otrzymaliśmy z góry. Dziś pokaże wam jaka opcja wysyłki jednego ubrania jest najlepsza i najtańsza.

Moim celem jest wysłanie sweterka o wadze do 620 g. Wysyłka w kopercie A4 wymiary 34x24x3,5cm.Zaczynamy.

Chcemy jak najtaniej wysłać ubranie

POCZTA POLSKA- LIST

Koperta o tych wymiarach kwalifikuje na Poczcie Polskiej do formatu L, czyli największego.

 • Wysyłka listem nierejestrowanym ekonomicznym (czyli bez możliwości śledzenia jej drogi) – 6,60 zł.
 • Wysyłka listem nierejestrowanym priorytetowym (czyli bez możliwości śledzenia jej drogi, przyśpieszona) – 7,30 zł.
 • Wysyłka listem poleconym ekonomicznym (polecona-możliwość monitorowania, ekonomiczna- nieprzyśpieszona)-15,60 zł.
 • Wysyłka listem poleconym priorytetowym (polecona- możliwość monitorowania, priorytetowa- przyśpieszona)- 18,30 zł.

Wysyłka listem poleconym wymaga wypełnienia druku, który stanowi potem dowód i potwierdzenie nadania. Uzupełnić należy Nadawcę i Odbiorce, a w przypadku listu priorytetowego zakreślić kwadrat. Reszta nas nie dotyczy. Na samej górze obok napisu POTWIERDZENIE NADANIA naklejony zostanie przez pracownika Poczty Polskiej numer, po którym na stronie (https://emonitoring.poczta-polska.pl/ ) możemy zweryfikować gdzie przesyłka się znajduje.

DRUK ODPOWIEDNI DO WYSŁANIA LISTU POLECONEGO.

PACZKA

 • paczka pocztowa ekonomiczną (rejestrowana- możemy śledzić jej drogę) koszt wysyłki 13 zł.
 • paczka pocztowa priorytetowa (rejestrowana i przyśpieszona- możliwość śledzenia jej drogi) koszt wysyłki 14 zł.

Wysyłka paczką pocztową również wymaga wypełnienia druku. Numer pod kodem kreskowym w tym przypadku będzie numerem nadania i on umożliwia śledzenie przesyłki.DRUK ODPOWIEDNI DO WYSŁANIA PACZKI

Oczywiście opcji wysłania sweterka za pośrednictwem Poczty Polskiej jest więcej. Jednak żadna z nich w przypadku konieczności wysłania przesyłką rejestrowaną nie będzie tańsza.

PACZKOMATY IN POST

Mając na uwadze paczkomaty moja przesyłka mieści się w gabarycie A.

Należy wspomnieć bowiem, że w paczkomacie musimy wybrać gabaryt przesyłki. Dostępne są gabaryty A 80 x 380 x 640 mm, B 190 x 380 x 640 mm, C 410 x 380 x 640 mm. Koszt wysłania przesyłki niezależnie od gabarytu to 14,99 zł.

Jak nadać paczkę? W tym przypadku istnieje możliwość jej nadania w paczkomacie ze specjalnie wygenerowaną na stronie IN POST etykietą, którą należy wydrukować i przykleić na opakowanie. Bądź w przypadku braku drukarki nadać paczkę bezpośrednio w maszynie. Instrukcja nadania paczki znajduje się na monitorze paczkomatu. Oczywiście służę pomocą w przypadku potrzeby pomocy:)

Dane potrzebne do nadania paczki:

 • Adres e-mail odbiorcy,
 • Numer komórkowy odbiorcy,
 • dane paczkomatu do jakiego wysłać przesyłkę,
 • Dane paczkomatu w którym nadamy przesyłkę.

PACZKA W RUCHU

Tu już musimy sprawdzić czy w naszej okolicy jest punkt nadawania paczek tym sposobem bo ceny są przyzwoite. Istnieją dwie opcje:

 • paczka mini cena 8,49 zł (waga do 1 kg, wymiary 20x30x50 cm)
 • standard cena 9,99 zł (waga do 20 kg, wymiary 20x30x50 cm.)

Podobnie jak w przypadku paczkomatu jeśli posiadamy drukarkę możemy samodzielnie wygenerować list przewozowy i nakleić go na opakowanie, jeśli takiej drukarki nie mamy zapisuję kod nadania i podaje go sprzedawcy przekazując paczkę.

Sposobów na wysyłkę sweterka jest znacznie więcej. Ja skupiłam się na tych najprostszych oraz najtańszych. Sama przed wysłaniem paczki pytam kupującego jaką formę wysyłki preferuje. Potem do kosztów odzieży doliczam cenę wysyłki. U mnie najczęściej jest to paczkomat, lub list ekonomiczny (na życzenie nabywcy). Z zatem czas, aby sprzątnąć w szafie i posprzedawać niepotrzebne ubrania.

Powodzenia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: