ŻYCIE

Czy stać Cię na taki prezent świąteczny?

To, że święta zbliżają się dużymi krokami poczuć możemy już od dawna. Świąteczne reklamy, wystroje w galeriach, sklepy przepełnione świątecznymi ozdobami, promocje na zabawki i różnego rodzaju inne prezenty. Na ulicach zwiększony ruch, w marketach kolejki i mnóstwo ludzi. W internecie, aż kipi od topowych list prezentów idealnych pod choinkę. A ja dostaję oczopląsu jak widzę te wszystkie piękne rzeczy.

Do moich dzieci też przyjdzie Mikołaj, też dostaną prezenty. Ale oprócz swoich wypatrzonych prezentów otrzymają jeszcze coś, czego nie zastąpi im żadna zabawka. Otrzymają to co jest najbardziej kosztowne w dzisiejszym świecie, czego nie można kupić za żadne pieniądze. Mój czas, nasz czas.

Święta to szczególny okres. Kiedy nic Cię nie goni, nigdzie nie musisz się spieszyć, możesz odpuścić obowiązki domowe, gotowanie, pranie i całe sprzątanie. Możesz po prostu wyluzować. Tym bardziej, że pewnie wiele z matek ostatnie dni spędzi w kuchni nerwowo szukając czasu na ogarniecie wszystkiego. Póki nie miałam dzieci też tak robiłam. Chciałam mieć wszystko do świąt zrobione. Zawsze mówię mojej mamie, że to jej zasługa, to ona tak mnie nauczyła. Byłam wręcz zła i zazdrościłam tym, którzy potrafili odpuścić niektóre rzeczy. Dziś nie spinam się tym. Nauczyłam się, że nic się nie stanie jeśli nie wyczyszczę okien, nie wyszoruje wszystkich szafek, nie zrobię 2 ciast i 3 sałatek. Dziś i ja potrafię. Święta będą na luzie.

Kto ze świąt cieszy się najbardziej? Dzieci. Czy nie jest tak, że dla nas dorosłych to m.in. kolejny obowiązek? Bo zakupy, bo prezenty, bo choinka. A tu praca, małe dziecko i jak to wszystko połączyć? A dla dzieci to sama radość, długo oczekiwany dzień, czas który spędzą tylko z rodzicami. Dlatego tak bardzo chcesz, żeby to one otrzymały to czego pragną. A oprócz zabawek i innych gadżetów czego dzieci pragną? Chcą móc się nimi najzwyczajniej w świeci z kimś pobawić.

Dlatego może i ty skusisz się na prezent z mojej top listy i podarujesz coś z niej swojemu dziecku.

CZAS, UWAGA, ZAANGAŻOWANIE, SPOKÓJ, WSPOMNIENIA.

To najlepszy zestaw podarunkowy, jaki można sobie tylko wymarzyć. Dzieci kochają kiedy są w centrum uwagi, kochają kiedy na nie patrzysz i się nimi zajmujesz. Kiedy angażujesz się w ich zabawę. Co więcej z chęcią wymyślasz kolejną, albo prosisz o następną rundę. Kiedy wiedzą, że rodzice spokojnie bez ograniczenia mogą się z nimi pobawić. Kiedy mama nie mówi, ale już ostatni raz bo muszę zrobić …Kiedy tata nie krzyczy idź do mamy bo nie mam czasu. Twoja dyspozycyjność, twoje poświęcenia, twój CZAS. I nawet jeśli macie leżeć i wspólnie oglądać film świąteczny, albo bawić się w kosmetyczkę bo chcesz mimo wszystko odpocząć trochę, dla twojego dziecka to bezcenny moment. Zabawki też są super i na pewno dziecko się z nich ucieszy. Ale jak długo będzie to trwało? Tydzień, dwa? A wspomnienia pozostają na zawsze.

Warto może zatem już dziś zastanowić się w jaki sposób budować rodzinną tradycję i od czego zacząć żeby te święta były dla naszych dzieci takimi, które zapiszą się w pamięci. Warto pomyśleć o tej szczególnej więzi z dzieckiem i dać mu to co najcenniejsze wspólne chwile i niezapomniane wspomnienia. Hm??

Jeśli podobał ci się mój wpis polub moją stronę na FB, albo podziel się nim z bliskimi przez udostępnienie. Dla Ciebie to niewiele dla mnie wyróżnienie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: