DZIECI

6 rzeczy niezbędnych na wycieczkę rowerową z dzieckiem.

Przejażdżki rowerowe to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. A dodatkowo jeśli ktoś lubi wycieczki rowerowe tj. mój mąż, to zapewniając dziecku zabawę można połączyć przyjemne z pożytecznym. Nauczona na swoich błędach podpowiem Wam co należy zabrać na wycieczkę rowerową z dzieckiem.

U Nas wypady rowerem to zazwyczaj ok 30 km trasy, a główny kierunek to morze. Patrząc jak inni stoją w korkach my mijamy ich z wiatrem we włosach:) Oczywiście na mnie jako na matce spoczywa obowiązek przygotowania dziecka na wycieczkę. Maja jako 4- latka podróżuje jeszcze na foteliku rowerowym 😉 Nie ma więc tu mowy o jakiś dużych bagażach, mieścimy się w małym plecaczku Majeczki!!! Co zatem zabieramy ze sobą? Oto lista:)

ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

Każda matka ma na celu dobro dziecka, dlatego przed wyjazdem dziecko nie może być głodne. Zjadamy posiłek w domu, a do plecaczka wkładamy to co lubimy podjeść, a nie zajmuje dużo miejsca. U nas są to zazwyczaj musik owocowy, mała paczka wafli ryżowych, mała woda, batonik zbożowy, ewentualnie owoce/warzywa pokrojone i zapakowane w mały pojemniczek.

MATA PIKNIKOWA

Mata piknikowa to artykuł, bez którego nie ma pikniku. Jak dajemy radę ją wziąć ze sobą? O właśnie tak, że spłaszczamy ją maksymalnie i umieszczamy ją na foteliku Mai, a ona na niej siada. Robimy to oczywiście w taki sposób, aby możliwym było zapiąć pasy bezpieczeństwa:)

ODZIEŻ

Nigdy nie wybieramy się w podróż z dzieckiem w największe słońce, czyli w samo południe. Zazwyczaj są to pory popołudniowe. Należy zatem pamiętać, że wieczorem może być już chłodniej czyli niezbędne jest zabranie cieplejszego ubrania oraz okrycia na głowę. Jeśli mamy miejsce w plecaczku to ubranie wskakuje właśnie tam. Jeśli nie chcemy, aby plecaczek był zbyt wypchany wkładamy je w matę, a potem zawijamy.

PIENIĄDZE

Nie znam chyba osób, które podczas pobytu nad morzem nie skuszą się na gofra/ loda. U nas to po prostu niemożliwe. Zabieramy zatem ze sobą zawsze niedużo pieniędzy. Gdzie je umieszczamy? Jeśli odzież, którą na sobie mamy nie ma kieszeni to u nas jest to ponownie mata. Tak, właśnie zawijamy pieniądze w matę.

ZESTAW NAPRAWCZY

W podróży najważniejsze jest to, aby dotrzeć do celu. Musimy zabezpieczyć się zatem, także na wypadek ewentualnego tzw. kapcia😉 Jeśli nie zaopatrzyliście się jeszcze w zestaw naprawczy, to jest dobra pora, aby to nadrobić. U nas w skład takiego zestawu wchodzi:

  • łatki już z klejem,
  • ściągacz,
  • mała pompka,
  • ścieracz,
  • klucz do odkręcenia koła (jeśli jest konieczny).

CHUSTECZKI/ PŁYN ANTYBAKTERYJNY

Chusteczki to kolejna ważna rzecz, o której nie można zapomnieć. Niestety bywa tak, że na trasie trzeba korzystać z toalet typu toi-toi, albo chcemy coś zjeść, a wiadomo, że dotykamy przeróżnych rzeczy. Z pomocą przychodzą nam chusteczki nawilżane bądź płyn antybakteryjny.

Jeśli w waszym niezbędniku jest jeszcze coś, co uważacie, że należałoby dodać, podzielcie się tą wiedzą. Ten zestaw jest wypracowany przez Nas i zawsze się sprawdza. Nie zapominajmy także, że są to rzeczy, które zabieramy ze sobą. Oczywistym jest zatem fakt, że w domu smarujemy dziecko kremem z filtrem, zakładamy kask i wykonujemy wszystkie czynności niezbędne do bezpiecznej podróży.

Mam nadzieję, że moja kompozycja pomoże Wam kompletnie wyprawić swoje pociechy i Was samych w przejażdżkę rowerową. ŻYCZĘ PRZYJEMNEJ DROGI.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: