ŻYCIE

Prezent dla młodej mamy po urodzeniu dziecka. 10 propozycji.

Kiedy na świat przychodzi nowy członek rodziny musisz liczyć się z tym, że zaraz zaczną się telefony z zapytaniem ” to kiedy mogę wpaść zobaczyć bobo”? Nikt nie chce przychodzić do noworodka bez upominku, dlatego kupuje chociażby jakiś drobiazg. Dodatkowo coraz bardziej popularne staje się kupowanie prezentu dla młodej mamy po urodzeniu dziecka. Dlatego podpowiem wam dziś z mojego punktu widzenia jaki jest najlepszy prezent dla świeżo upieczonej mamy.

Prezent dla młodej mamy? Czego nie kupować.

Kiedy nie miałam jeszcze swoich dzieci, razem z koleżankami z pracy robiłyśmy zrzutę na prezent dla koleżanki, która dopiero urodziła. Co wtedy kupiłyśmy? Ramkę z miejscem na zdjęcie i odciskiem stopy i dłoni, a także komplet ubranek dla córki i pampy. Stwierdziłyśmy- zawsze się przyda.

I ok. Racja. Nie zmarnuje się. Jednak dziś patrząc na to przez pryzmat swojego doświadczenia, wiem, że to był prezent dla młodej mamy i dziecka. A nawet bardziej dla dziecka.

A co z mamą?

Pomysł na prezent dla młodej mamy

Dokładne co by tu kupić, żeby to było stricte dla mamy? Oryginalny prezent, który ucieszy ją samą, który ona wykorzysta tylko dla siebie, ucieszy i zadowoli jej oko?

  • Kwiat- dokładnie tak. Chyba każda kobieta ucieszy się z wdzięcznego kwiata. Może to być np. storczyk dwupędowy.
  • dekoracje- jeśli znacie się na tyle dobrze, że wiesz co młoda mama lubi, albo o czym od dawna mówiła, że musi sobie kupić, ale zawsze żałuje na to pieniędzy, idealnie się składa. Możesz wykorzystać moment i to kupić. Mam tu np. na myśli lampę stojącą, albo nocną, może jakaś wygodna poducha pełniąca funkcję dekoracyjną, ale nie tylko.
  • książka- może to być zarówno pozycja z serii, która interesuje kobietę, ale myślę, że dużo lepiej sprawdzi się książka o rodzicielstwie np. „Idealny rodzić nie istnieje” Kamil Nowak.
  • dobrym zakupem może okazać się także książka z przepisami dla dzieci, myślę, że rozszerzając dietę dziecka nieraz sięgnie do tej pozycji.
  • biżuteria- nie mam tu na myśli kosztownego prezentu. Upominek. Np. bransoletka z zawieszką z grawerem . Bardzo modne są teraz także bransoletki pandora. Jeśli posiada takową, można kupić kolejny koralik.
  • bon do spa, masaż- ojjj, tak. Coś tylko dla młodej mamy. I nawet jeśli powie, że teraz tego nie potrzebuje to z czasem podziękuje ci za oryginalny prezent. Bardzo często takie bony można znaleźć na GROUPON za nieduże pieniądze.
  • album ze zdjęciami z czasu ciąży, aż do porodu- pamiątka na całe życie. Mnóstwo wspomnień w jednym miejscu. Czemu nie?
  • kosmetyki- one przydają się zawsze. Może coś dedykowanego specjalnie dla mam. Albo jakieś właśnie domowe spa. Dobra odżywka na wypadanie włosów.
  • kalendarz/ organizer- czas macierzyństwa to sprawdzian dla naszej pamięci. Kalendarz może się przydać. Zawsze warto poszukać takiego dedykowanego dla mam😀
  • czas i twoja obecność. Dokładnie. Czasem bywa tak, że najlepszym prezentem dla młodej mamy jest przypilnowanie jej dziecka. Podczas gdy ona w tym czasie spokojnie weźmie prysznic, pomaluje paznokcie, albo wyjdzie na kawę. Dodatkowo twoja obecność może okazać się niezastąpiona.

U mnie w rodzinie jest taki zwyczaj, że pierwsze co otrzymuje młoda mama to kartki pocztowe z gratulacjami. Jeśli jeszcze nie czytałaś tu sprawdzić możesz jak wykorzystałam je do zabawy na urodzinach Mai.

Prezent dla młodej mamy

Przychodzi wam coś jeszcze do głowy, albo dostałyście coś praktycznego, podzielcie się proszę w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: