KOBIETA

Jestem zmęczoną matką. Nie leniwą kobietą.

Dlaczego ta kobieta jest taka leniwa? Nic jej się nie chce. Siedzi z telefonem w ręku, popija kawkę podczas gdy wszystko dokoła leży. Jaki przykład daje swoim dzieciom.

Słyszałaś kiedyś takie tekścik? Nawet jeśli nie o sobie to o innych matkach.

Nie jestem leniwa. Po prostu jestem zmęczona.

A ty umiesz przyznać, że jesteś zmęczoną matką?

Zmęczona matka, kiedyś złota kobieta

Pokuszę się o stwierdzenie, że większość kobiet chociaż raz zasmakowała wydźwięku słodkich słów” jesteś wiecznie zmęczona”. Kiedyś robiłaś wszystko bez jakiegokolwiek gadania, a dziś kiedy zostałaś mamą stałaś się leniwa. Zmieniłaś się.

Przed porodem byłaś super zorganizowana, chodziłaś do pracy, ogarniałaś mieszkanie, pranie, gotowanie, a potem serial z kubkiem gorącej herbaty w ręku i czas dla męża, dbałaś o nas, o mieszkanie. Nie byłam jakoś zmęczona. Zawsze wszystko na swoim miejscu. Super ogarnięta i zorganizowana, nigdy się nie skarżyłaś.

Dziś po tamtej kobiecie została zmęczona matka i słowa, nie zrobię tego bo jestem zmęczona.

Jesteś zmęczona i masz do tego prawo

Doskonale Cię rozumiem, kiedy mówisz jestem zmęczona macierzyństwem. Twoje życie jako matki zmieniło się w inną normalność, do której trzeba było przywyknąć, którą trzeba było w sobie przepracować, ze względu na palące przekonania, że matka to musi zawsze i wszędzie i jeszcze na 100%.

Nie jesteś leniwa ani niezorganizowana tylko dlatego, że dziś nie ugotowałaś albo nie posprzątałaś. Jesteś zorganizowana na tyle ile możesz w danym momencie. Jeśli czujesz, że jesteś zmęczona i w danym momencie bardziej niż spełniać czyjeś oczekiwania, zaspokajasz swoje potrzeby, troszczysz się o siebie i o innych.

Dbając o siebie potrafisz, dostrzec potrzeby otoczenia, zarazić dobrym nastrojem, obdarzyć wsparciem.

Nie twoja organizacja, zmęczenie, ani słabsze chwile wpływają na ogarniecie i codzienność bycia matką. Jest cała masa różnych czynników, które tworzą codzienność.

Zupełnie inaczej wygląda codzienność matki, która nie zostaje na polu zmagań każdego dnia sama po 8-12 godzin, a inaczej matki, która ma wsparcie od męża, matki, znajomej. Codzienność matki, która ma starsze dziecko, albo catering roczny do domu.

Temperament, wrażliwy układ nerwowy twojego dziecka, osobowość nie zależą od ciebie.

Daj sobie przyzwolenie na JESTEM ZMĘCZONA NIE LENIWA

A gdybyś pozwoliła dopuścić do siebie myśl, że organizacja to też odpuszczanie? A co za tym idzie nie jest leniwym ten kto, odpuszcza sobie urabianie się po pachy.

Co jeśli pozwoliłabyś sobie odpuścić i kiedy twój wewnętrzna przyjaciółka mówi, „zostaw to odpocznij, zaopiekuj się sobą”, przyjmujesz jej wsparcie?

I kiedy w uszach dudni ci wymowne jesteś niezorganizowana, leniwa, pozwoliłabyś sobie na odrzucenie męczącego Cię poczucia winy?

Ja ci powiem co by wtedy było: czułabyś się zorganizowana jak nigdy dotąd.

Odpuszczanie nie jest wynikiem lenistwa. Jest wyraźnym przekazem niezaspokojonych potrzeb i głośno wybrzmiewającego słowa jestem zmęczona.

Pamiętaj, kiedy jesteś zmęczona.

Mówię „nie” wszystkiemu co mnie obciąża by móc powiedzieć „tak” swoim potrzebom.

Jeśli ten tekst trafia do Ciebie:

Jeden Komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: