ŻYCIE

10 pomysłów na świąteczne dekoracje. Blogowe inspiracje.

Grudzień najszybszy i najbardziej magiczny miesiąc w całym roku. Przepełniony radością, oczekiwaniem, czerwienią, przeplatającymi się zapachami, chwilami spędzonymi wspólnie z rodziną. Uwielbiam kiedy mieszkanie przystrojone jest prostymi ozdobami, które oddają ten specjalny klimat.

Jeszcze nie zdążyłam przystroić swojego mieszkania, ale zdążyłam poszukać inspiracji, z których nie dałoby się nie skorzystać.

W dzisiejszym wpisie znajdziecie, aż 10 pomysłów na proste ozdoby, które można wykonać samemu, albo nawet z dziećmi.

CHOINKA Z PIÓR

Choinka, piękna jak las.. Kto powiedział, że musi być zielona. Zobaczcie jak pomysłowe jest to wykonanie. Pierzasta choinka.. Jak przyciąga wzrok? Myślę, że odnajdzie się w każdym wnętrzu.

GWIAZDKI ZE SPINACZY

Ostatnio szukałam pomysłu na ozdobę świąteczną, którą można zdobić z dzieckiem do przedszkola. Co roku u Mai w przedszkolu organizowany jest konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną.. I spodobała mi się właśnie ta gwiazda. Dodatkowo można to przystroić małymi lampkami i powiesić w okno.

SKRZAT Z FILCU

Skrzat to ozdoba, która już od kilku lat zdobi mieszkania. Ich wykonanie nie jest kosztowne. Jeśli jeszcze takiego nie masz to zachęcam do samodzielnego wykonania. W mojej rodzinie mama jest specem od wykonywania takich ozdób.

ŚWIECZNIK Z KIELISZKÓW

Zdecydowanie mój nr 1. Zobaczcie jakie to proste. Kieliszki i świeczki każdy z Was zapewne w domu ma, sztuczny śnieg do kupienia w Pepco, poza tym kilka wpisujących się w zimę ozdób i gotowe. Na pewno będzie to moja pierwsza ozdoba, którą zrobię jak podrosną mi dzieci.


OPAKOWANIA NA PIERNICZKI

Myślę, że większość z was piecze pierniki z dziećmi, albo inne ciastka. Ja piekłam też. Warto jest zapakować je w piękne opakowania zrobione własnoręcznie. Myślę, że będzie to super zabawa dla całej rodziny. Piękne szybkie i stylowe.

Jak opakowania pierniczków to nie może zabraknąć opakowania prezentów. Tu również główną rolę odgrywa papier, który możemy naznaczyć w dowolny sposób (u mnie pieczątki z ziemniaków), dokładamy dowolną ozdobę, albo gałązkę świerku, kawałek sznurka i gotowe. Robi się bardzo szybko i wygląda oryginalnie. W zeszłym roku robiłam razem z Mają.

Opakowania przygotowane przeze mnie w zeszłym roku.

Ja etykietę robiłam sama. Maja bardzo lubi wycinać. Ale gotowe etykiety można pobrać tu.

DYNIA W ŚWIĄTECZNYM WYDANIU

Nie mogłam się na tą dekorację napatrzeć. Zobaczcie sami jak można przerobić listopadową dynię w świąteczną ozdobę. Mnie zachwyciła. A was?

BOMBKI Z ŻARÓWEK

Uwielbiam połączenie sztucznego śniegu i zieleni. Jak ciekawe bywają pomysły ludzi. Jak wam podoba się bombka z żarówki?

STROIK ŚWIĄTECZNY

Popatrzcie jak szybko i tanio. Kilka szyszek, laski cynamonu, sól, orzechy i świeczka. Prosto i z pomysłem.

CHOINKA Z MCHU

Nie musisz posiadać wcale niewiadomo jakiego talentu, żeby ją wykonać. Mnie się bardzo podoba. Zobaczcie sami jak pięknie się prezentuje. Oczywiście jak autorka pisze na samej choince z mchu nie musicie poprzestawać. Możecie zawsze dodatkowo ją ozdobić.

I jak zainspirowało was coś? Czy może wasze domy są już przystrojone? Koniecznie w komentarzach dajcie znać jakie są wasze typy.

A jeśli szukasz prezentu na święta może zainteresować Cię ten wpis Prezent świąteczny do 50 zł, 30zł.., sprawny sposób.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: